Bilimle Güçlü, Sanat ve Sporla Mutlu, Özgüvenli Bireylerin Okulu...

Facebook Instagram Twitter Linkedin Youtube

okulistik-giris-ekrani

Anasayfa

Özel AY Eğitim Kurumları

Özel AY Eğitim Kurumları

ÖZEL AY KOLEJİ UZAKTAN EĞİTİM PROGRAMI 23-27 MART 2020

2020.03.23

AY KOLEJİNDEN MEKTUP VAR – EVDE UZAKTAN EĞİTİM PROGRAMIMIZDA BULUŞUYORUZ…

Merhaba Sevgili AY Kolejliler, Çok Değerli Velilerim ve Çok Sevgili Öğrencilerim,

Bizleri sosyal mesafe ile ayıran sosyal medya ile bağlayan küresel salgın Korona virüsün, “Evde Kal!” çağırısına uygun evlerimizdeyiz. Ayrı düştük ancak gönüllerimiz bir. Her şeyin gönlünüze göre olmasını ve sağlıklı günler dileklerimizle sizleri selamlıyoruz.

Bu haftayı, “TATİL DEĞİL, EVDE OKUL  -UZAKTAN EĞİTİM” olarak tanımlıyoruz. Bu bağlamda üç erişim programında sizlerle buluşmayı planladık.

  1. OKULİSTİK PROGRAMI

Bu konuda;  program hazırlamada öğretmenlerimiz hızlı olduğunu kanıtladık ve evde çalışma planının web sayfamızda yayınladık. Değerli velilerimizin desteğiyle de evde uygulamada becerikli olduğumuzu kanıtladık. Sevgili öğrencilerimizin sorumluluklarını yerine getirme becerisini de kanıtladık. Biz güçlü bir ekibiz. Velilerimize ve öğrencilerimize görev ve sorumluluklarımızı titizlikle yerine getirmiş oldukları için teşekkür ederiz.

Bu hafta için hazırladığımız OKULİSTİK ÇALIŞMA programını da ekte ve web sayfamızda sunuyoruz.

  1. ZOOM /zum/ PROGRAMI https://zoom.us

ZOOM; bir ya da birkaç kişinin aynı noktaya odaklanması, ayrıntıda buluşulması, demek. Cem hocam bu programda buluşmayı önerdi. Kendisine teşekkür ediyoruz. Dün gün boyu yönetim olarak 4 oturum toplantı yaptık. Planlamalarımızı tanımladık. Gece de öğretmenlerimizle 2 oturumda buluştuk. AY Kolejliler olarak öğretmenlerimizin birbirimize özlemi ve iş birliği enerjimiz görülmeye değerdi. Çok özlemişiz, birbirimizi.

ZOOM PROGRAMINA NASIL KATILACAKSINIZ?

Öğretmenlerimiz, sizin e-posta adreslerinizle ZOOM da buluşma daveti gönderecek. Siz kabul ettiğinizde ekranda buluşup ekranı çocuklarımıza bırakacaksınız. Bu buluşma ile öğrencilerimiz, sınıf olarak öğretmenleriyle ve arkadaşlarıyla hasret giderecekler. Öğrencilerimiz yapamadıkları konuları sorabilecekler. Öğretmenlerimiz konunun önemine göre ders anlatımı da yapacaklar. Sabahları 15 dakikalık spor saatinde buluşmak da çok güzel olacak.

LİSE, ZOOMDA BULUŞUP DERS YAPIYOR.

Lise için OKULİSTİK yerine ders kitaplarının e-kaynakları kullanılmakta. Liseye özel Harun hocamın yaptığı ders programına uygun ZOOM’da buluşmaya ve öğretmenleriyle ders yapmaya devam ediyor olacaklar. Az önce Lise Matematik öğretmenimiz Ahmet ÖZTABAK’ın ders anlatımını Harun hocam izlediğini ve çok beğendiğini paylaştı. Gurur duyduk. Teşekkür ederiz Ahmet Hocam.

REHBERLİK BÖLÜMÜMÜZLE VELİLERİMİZ HER AKŞAM BULUŞACAK.

Her akşam 20:30-21.00 davet alıp sohbet edebilirisiniz. En keyifli sohbet bu olacaktır.

Bu hafta için hazırladığımız ZOOM İLE EVDE SINIFLA BULUŞMA programını da ekte ve web sayfamızda sunuyoruz.

  1. MEB EBA TV

Ekte gönderdiğimiz AY KOLEJİ programının yapılması takibimiz açısından önceliğimizdir. Bakanlığımızın “TATİL DEĞİL UZAKTAN EĞİTİM” sloganı ile başlattığı MEB EBA TV PROGRAMININ yayın tekrarlarının izlenilmesini öneriyoruz.

Bu hafta MEB EBA TV yi OKULİSTİK ve ZOOM SINIF Buluşması programı dışındaki saatlerde izlemenizi öneriyoruz.

  1. OLUR, DA TATİL UZARSA…

Biz yine sizlerle birlikte zamanın önünde olmak gerektiğini durumsallığa uygun planlamanın önemini biliyoruz. Kendimize güveniyoruz.  Olur da tatil evde okul daha uzun olursa, bu 3 programla ya da ders programlarımızla uzaktan eğitime devam ediyor olacağız.

Evet, hayat bu ve “EVDE KAL” ile devam ediyor.  Bir ilki yaşıyoruz.  Büyük ailemizle ve AY Ailemizin güçlü birlikteliğimizle her zorluğu aşacağımıza inanıyoruz.

Özel AY Kolejliler, tek yürek olarak; duygu, düşünce ve sorumluluk bilinciyle zorlu bir sınavı birlikte başarmakta. Korona virüs kaygısını yaşamadan, tedbirli olup sağlıklı yaşamaya devam edelim. 65 yaş üstü büyüklerimizi ve risk grubunda olan yakınlarımız sevgi ve saygı ile koruyalım kollayalım.

Özlem ve sevgilerimizle sağlıklı günler diliyoruz.

 

Özel AY Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Adına

ANASINIFI:

1. SINIF:

2. Sınıf

3. Sınıf

4. Sınıf

5. Sınıf

6. Sınıf(6A)

6. Sınıf(6B-6C)

7. Sınıf

8. Sınıf

9. Sınıf

10. Sınıf

11. Sınıf(11A)

11. Sınıf(11B)

Comments are closed.