Bilimle Güçlü, Sanat ve Sporla Mutlu, Özgüvenli Bireylerin Okulu...

Facebook Instagram Twitter Linkedin Youtube

okulistik-giris-ekrani

Anasayfa

Özel AY Eğitim Kurumları

Özel AY Eğitim Kurumları

Özel AY Koleji 4. Yılında, Sektörümüzde Kurumsal Olmayı Başarmış Okullardan Biri Olma Yolunda Hızla İlerliyor…

Özel AY Okulları kuruluşunun henüz 4. yılında olmasına rağmen uluslararası yeterlilik belgesi (Akreditasyon) almak için resmi kanallara başvurmuş bulunmaktadır.
 

Bu kadar kısa bir sürede bu yeterliliğe ulaşmasını; ilk kurulduğu günden itibaren IB okulu olmak için kararlılığı ile birlikte okul yönetiminde görev alan yönetici kadro seçimi, değerli eğitim bilim insanlarından danışmanlık alması sayesinde kazanmıştır.
 

Özel AY Okulları artık yönetimdeki kişilerin, öğretmen ve eğitimcilerin yöntem ve becerilerine dayalı olarak değil bir sistem ve program üzerinden birleşen ekip çalışması esasına dayanan yönetim ve işleyiş biçimine geçme olgunluğuna erişmiştir. Alanında yetkin ve deneyimli “Okul Yönetim Sistemleri” uzmanı olan arkadaşımızı AY Okulları ailesine dahil etme kararı bu hedefi gerçekleştirmek için alınmıştır.
 

2018-19 Eğitim yılı sonunda AY Koleji olarak, IB akreditasyon sürecinde büyük ilerleme kat etmeyi ve kendi okul yöneticisini yetiştirme olgunluğuna ulaşmış olmayı hedefliyoruz.
 

Özel AY Koleji çok genç olmasına rağmen akademik olarak, eğitim-öğretim alanında ciddi başarılar kazanmıştır, bunların bazıları;
 

Ay Koleji birçok kurumsal okulun yıllar sonra benimsediği ve uyguladığı PYP kültürünü kısa sürede okulumuzda oluşturma başarısını göstermiştir.
 

Çocuklarımızın gelişimlerine önemli katkılardan  olan; öğrendiğinin ve geliştiğinin farkında olarak aldığı eğitimin kendisine ne kattığının ve nereden nereye ulaştığının bilincini oluşturmayı amaçlayan, PYP uygulamalarından PORTFOLYO sunumu her sene okulumuzda başarıyla gerçekleştirilmektedir.
 

❖ Geçen sene 8. Sınıflarımız TEOG birinciliği almıştır.

❖ Cambridge Üniversitesi’nin her yıl düzenlediği İngilizce yeterlilik sınavında okulumuz öğrencileri üstün başarı göstermesi, Ay Okullarını Cambridge sınav merkezi olma yetkinliğini kazandırmıştır.

❖ ÖZDEBİR in yaptığı son akademik sınavlarda okulumuzda eğitim gören en fazla yanlış yapan çocuğumuz dahi Türkiye ortalamasının üstünde yer almıştır.

❖ Aynı sınavda, Tüm sınıf düzeylerinde okul başarı sıralaması olarak AY Okulları, başarılı ilk birkaç okuldan birisi olmayı başarmıştır.

❖ Bilimsel verilere dayalı sağlıklı insan yetiştirmek için doğru okul kültürü yaratmayı başarmış olmamız; çocuklarımızın insani duyarlılıklarını üst düzeyde kazanmalarına, farklılıklara saygılı, demokratik yurttaş olmaları için önem taşımaktadır.
 

Tüm bu başarılarda katkısı olan, emeği geçen aramızdan olan ve ayrılan tüm AY Koleji yönetici, öğretmen ve çalışanlarına, velilerimize teşekkür ediyoruz.
 

Okulumuz, sektörümüzde başarısını kanıtlamış kurumsal olmayı başarmış birkaç okuldan birisi olma yoluna girmiştir.
 

Özel AY Kolejine inanan, her koşulda desteğini esirgemeyen siz velilerimize teşekkür ediyor desteklerinizin devamını bekliyoruz.
 

Saadet BADEM, Kurucu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *