Bilimle Güçlü, Sanat ve Sporla Mutlu, Özgüvenli Bireylerin Okulu...

Facebook Instagram Twitter Linkedin Youtube

okulistik-giris-ekrani

Anasayfa

Özel AY Eğitim Kurumları

Özel AY Eğitim Kurumları

ÖZEL AY EĞİTİM KURUMLARI UBUNTU ÇOCUK ZİRVESİNİN 1. ÇALIŞTAYINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI…

ÖZEL AY EĞİTİM KURUMLARI UBUNTU ÇOCUK ZİRVESİNİN 1. ÇALIŞTAYINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI…

20 Mart 2019, 100 kişilik GOP İlkokul ve Ortaokul Okul Başkanları ve Rehberlik Uzmanlarının katılımı ile kütüphanemizde, tam gün üç çalıştay gerçekleşti. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Bölüm Temsilcisinin açılış konuşmasında “Akran Zorbalığının Akran İletişimi” ile çözüme dönüşebildiğini belirtmesi ilgiyle izlendi. “Anket, Prototip, Öykü ve Algoritma Çalıştaylarında” takım çalışmalarının ürünleri alkışlarla paylaşıldı. Katılımcılar çok başarılıydı.

“Özel AY Kolejinin Zirvenin Proje Yönetim Ekibinde” olan; “Rehberlik, Kütüphane ve BT Uzmanlarımız ile 10. Sınıf Öğrencilerimizin” ev sahipliği mükemmeldi.  Okul Aile Birliğimizin, misafirlerimize ikramları güne lezzet kattı. Orkestramız müzik performansı İle renk kattı.  Öğrencilerimiz çalıştayda iken öğretmenlerimizle birlikte yapılan drama eğitimi çok keyifliydi. Bu süreçte Özel AY Okullarının sınıflarında eğitim öğretim başarı ile devam etti. Özel AY Kolejinin proje ev sahipliğimizin başarılı ve verimli olmasının özünde BİZ varız. Biz birlikte çok güçlüyüz.

“UBUNTU ÇOCUK ZİRVESİ” PROJESİNİN YOL HARİTASINDA NELER VAR?

Özel AY Eğitim Kurumları olarak; vicdan çatısında; sevgi, saygı, hoşgörü, yardımlaşma, farkındalık, işbirliği, sorumluluk değerlerinin, akran arabuluculuğu ile yapılandığı bir okul ortamı için farkındalık oluşturulması amaçlanmaktadır. Bu amaçla “UBUNTU ÇOCUK ZİRVESİ” projesi yapılandırılmış ve Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün 13.03.2019 tarih ve 533061 sayılı yazısı ile onaylanmıştır.

Uygulama ekibinde; İstanbul İlinde bulunan Resmi ve Özel İlkokul ve Ortaokul Okul Öğrenci Meclisi Başkanları katılacaktır. Sorunu yaşayan liderler tarafından; “Akran Zorbalığı ”sorununa “Akran Arabuluculuğu ve Değerlerimiz” ile çözüm getirilmesi ve kodlama ile bilgisayar oyununa dönüştürülmesi sağlanarak, alanında ilklerden biri olması  yönüyle fark yaratan bir proje olması hedeflenmiştir.

Yönetim Ekibinde; İstanbul İlinde bulunan İlkokul ve Ortaokullarda görev yapan; Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Uzmanı, Türkçe Öğretmeni, Kütüphane Uzmanı ve Bilişim Teknolojileri Öğretmeninden oluşan bir ekip liderlik yapacaktır.

Organizasyon Kurulunda; Gaziosmanpaşa İlçe RAM Temsilcisi, Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Temsilcisi ve Proje Sahibi Okul olan AY Eğitim Kurumları Temsilcisinden oluşan bir ekip olacaktır.

Bilim Kurulunda; “Organizasyon Kurulu Temsilcileri” ve “İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Bölüm Temsilcisi “ olması planlanmıştır.

Bu yıl, 2018-2019 da iki adet çalıştay bir adet zirve gerçekleştirilecektir:

  1. ANKET, ÖYKÜ VE ALGORİTMA ÇALIŞTAYI: 20 Mart 2019 Çarşamba
  2. BİLGİSAYAR OYUNU VE SUNUM ÇALIŞTAYI: 18 Nisan 2019 Perşembe
  3. GAZİOSMANPAŞA UBUNTU ÇOCUK ZİRVESİ: 20 Mayıs 2019 Pazartesi

Gelecek yıl, 2019 – 2020 de iki adet zirve planlanmıştır.

  1. ULUSAL UBUNTU ÇOCUK ZİRVESİ: 06 Ocak 2020 Pazartesi
  2. ULUSLARARASI UBUNTU ÇOCUK ZİRVESİ: 20 Nisan 2020 Pazartesi

Biz, Özel AY Eğitim Kurumları Ailesi olarak, ev sahibi olduğumuz “GOP UBUNTU ÇOCUK ZİRVESİ” projesinin başarılı ve verimli bir proje çalışması olacağına inanıyoruz. Biz, GOP UBUNTU ÇOCUK ZİRVESİ Proje Ekibi olarak güç birliğimizin ürünlerini eğitim bilimi adına almak için heyecanlıyız. 

Comments are closed.