Bilimle Güçlü, Sanat ve Sporla Mutlu, Özgüvenli Bireylerin Okulu...

Facebook Instagram Twitter Linkedin Youtube

okulistik-giris-ekrani

Anasayfa

Özel AY Eğitim Kurumları

Özel AY Eğitim Kurumları

AY KOLEJİ’NDE KARBON AYAK İZİNDE GERİ VİTES PROJESİ’NDE MUHTEŞEMDİ…

Eskiden Üsküdar’a gider iken alırdı bir yağmur… Artık zamansız dolu alıyor… Kara bulutlar, dengesiz rüzgarlar, kum fırtınaları alıyor… Kuzey Afrika kaynaklı oluşan toz taşınımı ve çamur şeklinde yağışlar  ile artık katibin sadece eteği değil takkesi de çamur oluyor… Bunların hepsinin tek bir nedeni var “iklim değişikliği”

İklim değişikliğinin etkisi sıcaklıklardaki artıştan ibaret değil. Kuraklık, seller, şiddetli kasırgalar gibi aşırı hava olaylarının sıklığı ve etkisinde artış, okyanus ve deniz suyu seviyelerinde yükselme, okyanusların asit oranlarında artış, buzulların erimesi gibi etkenler sonucunda bitkiler, hayvanlar ve ekosistemlerin yanı sıra insan toplulukları da ciddi risk altındadır.

Bilim dünyası, iklim değişikliğinin yıkıcı etkilerini en aza indirmek için ortalama sıcaklıklardaki artışın azami 2°C ile sınırlanması gerektiğini belirtiyor. Bu hedefin tutturulması için atmosferdeki CO2 oranının 450 ppm seviyesini aşmaması gerekiyor.

Biz iklim değişikliğiyle mücadele etmeye buradan okuldan, evlerimizden başlıyoruz. Doğaya olan borcumuzu ödemek üzere 36 Eko-Tim öğrencisi ve 3 öğretmenle Karbon Ayak İzimizde Geri vites yapıyoruz.

 

 

Comments are closed.