Bilimle Güçlü, Sanat ve Sporla Mutlu, Özgüvenli Bireylerin Okulu...

Facebook Instagram Twitter Linkedin Youtube

okulistik-giris-ekrani

Anasayfa

Özel AY Eğitim Kurumları

Özel AY Eğitim Kurumları

aykoleji-dib-kapak

ÖZEL AY KOLEJİ “DESTINATION IMAGINATION (DI)” TAKIMININ ÖDÜLÜ HEPİMİZİ GURURLANDIRDI…

Özel AY Koleji Ortaokulunun 5 kişilik DESTINATION IMAGINATION takımı11 Ocak Cumartesi günü 39 takım 400 kişiden fazla katılımcının katıldığı ICC (Instant Challenge Challenge – Anlık Görev) programında, takım ve anlık görevlerinde başarıları; “KİM BUNLAR?” diye sorgulanmış ve katılımcıların takdirini kazanmıştır.

Özel AY Koleji DI Takımı; “Performans tabanlı (PerformanceBased)” ve “El Becerisi tabanlı (TaskBased)” görevlerinde olağandışı bir problemi sınırlı sürede ve en yaratıcı biçimde çözmeyi başardılar. Özel AY Eğitim Kurumları DestinationImagination takımımız görevlerde göstermiş oldukları tutum ve başarılı şekilde takım olma davranışları ile AWESOME ATTITUDE AWARD (CENTİLMEN DURUŞ ÖDÜLÜ) kazandılar.

DESTINATION IMAGINATION takımı İngilizce Öğretmeni Cihat KARADENİZ liderliğinde, proje saatlerimizde, okul içinde DI etkinlikleri düzenlemeyi, proje festivaline kadar sürdüreceklerdir. Programa katılan Müdür Yardımcımız İrem GÜREK ve takım lider öğretmeni Cihat KARADENİZile DestinationImagination proje takımı öğrencilerimiziyürekten tebrik ediyoruz.

AY KOLEJİ ÖĞRENCİLERİNİN TAKIM OLMA, PROBLEM ÇÖZME BAŞARILARI VE CENTİLMEN DURUŞLARI OKULDAKİ YETKİNLİK EĞİTİMİNİN ÜRÜNÜDÜR.

DESTINATION IMAGINATION (DI) Nedir?

Dünyanın en büyük yaratıcılık programı olarak da bilinen Destination Imagination, STEM (bilim, teknoloji, mühendislik, matematik), güzel sanatlar ve toplumsal sorumluluk alanlarında takım ve anlık görevler yoluyla öğrencileri yenilikçi ve özgün fikirler geliştirmeye teşvik eden, proje tabanlı bir öğrenme sistemidir.

DI katılımcıları bir takım olarak birlikte problem çözme sürecini, zaman yönetimini, esneklik ve azimle çalışmayı, etik değerleri; başkalarına ve başkalarının fikirlerine saygı duymayı öğrenir ve yaşam boyu öğrenme ve karar verebilme becerilerini geliştirirler.

Comments are closed.