Bilimle Güçlü, Sanat ve Sporla Mutlu, Özgüvenli Bireylerin Okulu...

Facebook Instagram Twitter Linkedin Youtube

okulistik-giris-ekrani

Anasayfa

Özel AY Eğitim Kurumları

Özel AY Eğitim Kurumları

ÖZEL AY KOLEJLİLER AKADEMİK BAŞARI YÖNELİM PROJESİ İLE BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR…

Bu eğitim öğretim yılına ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME BÖLÜMÜ TARAFINDAN bu yıl bir yenilikle, yeni bir projeyle başladık. Başarıyı izlemek için yönetim, öğretmen, öğrenci ve veli rolünü iyi bilmeli, odağı ile “AKADEMİK BAŞARI YÖNETİM PROJESİNİN, kısa adıyla ABYP”  yapılandırdık. Öğrencinin kendi öğrenme sorumluluğuna sahip çıkması, başkalarıyla değil kendisi ile yarışması, Türkiye geneli yaşıtları arasındaki yerini ilerletmesini ilk hedef olarak tanımladık.
ABYP gereği öğrencilerimiz, 70 bin öğrencinin katıldığı 3. Türkiye Geneli Sınava (TGS) girdiler. Bu sınav sonucunda da öğrencilerimizden alnada birincilikler alanlara ve bir önceki sınava göre gelişme gösterenlere ilerleme belgeleri takdim edildi.  3. Türkiye Geneli sınav sonuçlarına göre  8.sınıf öğrencilerimizden Proje Okulları kazanacak yüzdelik dilim elde edenler 100.000 katılımcı arasında rekor seviyeye çıktı.
Bu başarı AY Kolejinde öğrenci, öğretmen, yönetim ve veli işbirliği ile yapılan çalışmaların ne kadar doğru yapılandırıldığının ispatı olduğunu gösterdi bizlere…

ÖZEL AY KOLEJİNDE BAŞARI, BAŞARILI ADIMLARLA ELDE EDİLİR…

Comments are closed.