Bilimle Güçlü, Sanat ve Sporla Mutlu, Özgüvenli Bireylerin Okulu...

Facebook Instagram Twitter Linkedin Youtube

okulistik-giris-ekrani

Anasayfa

Özel AY Eğitim Kurumları

Özel AY Eğitim Kurumları

Monthly Archives: Mart 2019

Özel AY Koleji olarak milli birlik ve beraberliğimizin sembolü olan İstiklal Marşımızın kabulünün 98. yılı nedeniyle düzenlemiş olduğumuz Edirnekapı Şehitlik gezisinde Mehmet Akif ERSOY, mezarı başında şükran ve rahmetle anıldı. 5.sınıf öğrencilerimize yönelik düzenlemiş oluğumuz gezide, öğrencilere sınıf öğretmenleri refakat etti. 5-C sınıfı öğrencilerimizden Hasan Deniz Tekin, Mehmet Akif ERSOY’ un hayatı ve İstiklal Marşı’nın Kabulü konulu konuşmasını yaptı. Konuşmanın […]
Read More
Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün 14.03.2019 tarih ve 540543 sayılı yazıları ile onaylanan, Özel Ay Eğitim Kurumları Türkçe bölümünün düzenlediği “GOP’TA MÜNAZARA TURNUVASI” 19 Mart’ta 14 okulun katımıyla 7 farklı okulda aynı anda gerçekleşti.  ‘’Coğrafi keşifler insanlığa yarar getirmiştir.”  ile “Coğrafi keşifler insanlığa zarar getirmiştir. ’’  tez ve anti tezi belgelerle tartışıldı. Turda galibiyet alan Dobruca Ortaokulu, Büyük Fuat Paşa […]
Read More
Özel AY Eğitim Kurumları 3. sınıf öğrencilerimiz; sempatik ve sıcak tavırlarıyla kalbimizi kazanan yazar Funda Özlem ŞERAN ile “Derslerle Başım Dertte” isimli kitap serisi hakkında keyifli bir sohbette buluştu. Öğrencilerimiz; başlarının dertte olduğu derslere kütüphane derslerinde yazdıkları mektupları okudular. Kitaplardan, kardeşlerden, derslerden konuştular. Kitaplarını imzalatarak anı ölümsüzleştirdiler ve koleksiyonlarına yazar imzalı bir kitap daha eklediler.
Read More
Özel AY Koleji 7. ve 8. Sınıf öğrencilerimiz; sempatik ve sıcak tavırlarıyla gönlümüzü kazanan yazar Seran DEMİRAL, ilk romanını da 16 yaşında yayımlandığını belirtti ve yazarlık serüveninin sürecini paylaştı. Özel AY Kolejlilerde yazar olmanın yaşı yok duygusu, ben de yazar olurum,  heyecanı yarattı.  
Read More
Özel AY Kolejli 4. sınıf öğrencilerimiz 28 Şubat’ta hem gülerek hem de düşünerek okudukları “Zorbalık” kitabının, kitapları çok sevilen, yazarı Rıfat BATUR ile buluştu. Yazar, kendi yaşam öyküsünü içeren kitabını teatral bir üslup ile resim çizerek anlattı. Özel AY Kolejlilerle kitapların çok boyutlu derinliğinde yine bir yolculuk yaptı.
Read More
Özel AY Kolejli Azra DURSUN (5. Sınıf),  “İstanbul Kick Boks Point Fighting” alanında dereceye girerek bizleri gururlandırdı. Özel AY Kolejinde hayat başarısına odaklanılmıştır. Akademik başarı, yetkinlik başarısı ve kültürel başarı üçlüsü değerlidir.
Read More
“Haklarımızı alalım ve haklarının farkında olan bireyler yetiştirelim,” diye başlayan açılış konuşması ile  ortaokul öğrencilerimiz Asya Işık ADAŞ’ın piyano performansı ve Arda GÖĞKIYAS’ın harika mini piyano konseri çok etkileyiciydi. Tiyatro sanatçısı Utku ÖZÇALCI ve Pelin Sezer ÖZÇALCI etkileyici kadın dramlarını canlandıran performansları, duygularda dikkat çekti. ÇYDD GOP Başkanı Özge ÇAMCI işbirliği için AY Koleji Okul Aile Birliğini ve günümüzü kutladı. […]
Read More
15 Şubat 2019 Cuma  günü, “Sağlıklı Beslenme” ve “ Yemekte Görgü Kurallarını” eğlenceli bir kahvaltı etkinliğine dönüştürdüler. Sağlıklı besinlerle dengeli beslenmenin önemini kavradılar. Görgü kurallarının toplum içindeki davranışlarda ne kadar önemli olduğunun farkına vardılar. Özel AY Eğitim Kurumlarının 1A sınıfı öğrencileri güzel bir güne sağlıkla başlamanın keyfini yaşadılar.
Read More
Ailece hazırladıkları 100 temalı tişörtleri giydiler.  100 mumlu pastayı sayılarla dans edip kestiler.  100 mısırla film izlerken eğlendiler. Pijama partisi ile günü noktaladılar. Geçmişle 100 günlük bağlantı kurdular. Özel AY Kolejinde kazanım hayatla bağlanır, başarı sağlanır.
Read More
Özel AY Koleji 6. Sınıf öğrencilerimiz, Türkçe dersleri kapsamında okudukları Okul Radyosu Yayında isimli kitabın yazarı Ülker KURTCAN ile keyifli bir söyleşide buluştu. Özel AY Kolejli öğrencilerimiz söyleşide, bir yazarın kitaplarını yazarken nelere dikkat ettiğini, iyi okur olma süreçlerini, sorgulayan okur olmanın önemini bizlere anlattı. Sıradaki kitabının Yapay Zeka Oyunları hakkında olacağını biz Özel AY Kolejlilerle paylaşan yazar, sorularımızı yanıtladı […]
Read More