Bilimle Güçlü, Sanat ve Sporla Mutlu, Özgüvenli Bireylerin Okulu...

Facebook Instagram Twitter Linkedin Youtube

okulistik-giris-ekrani

Anasayfa

Özel AY Eğitim Kurumları

Özel AY Eğitim Kurumları

Monthly Archives: Haziran 2019

Özel AY Eğitim Kurumlarında gerçekleşen bu buluşmada LGS sonuçları değerlendirildi. Başarımız alkışlandı. LGS kılavuzundan paylaşımlar yapıldı.  Anadolu Lisemizde; merkezde Matematik ve İngilizce dersi olarak yapılan planlamanın “Akademik Başarı Takip Yönetimi” ile yapılandırıldığı vurgulandı. Özel AY Kolejinde; öğrenci sorumluluğu merkezde olduğunda hedefteki başarı zirve yapmaktadır.
Read More
Özel AY Koleji’nde yaz okulu etkinlikleri 17 Haziran itibari ile başladı. 9 Ağustos’a kadar devam edecek olan yaz okulumuzda 4 – 14 yaş arası öğrencilerimizle eğlenceli ve eğitici aktivitelerle yaz tatillerini en verimli şekilde geçirmelerini sağlıyoruz.
Read More
Özel AY Koleji Yabancı Diller Bölümü liderliğinde yürütülen «7×7 Kültür Kapsülü»; Dünya karbon oranları ve jeolojik kültür farkları araştırılarak tasarlanmıştır. Yabancı Dil Uygulamaları ile fikir projesi yapılandırılmıştır. «7×7 Kültür Kapsülü PROJESİ»; 5., 6. ,7. ve Lise (Hazırlık, 9. ve 10.) sınıf düzeylerinde 40 öğrenciden oluşan proje ekibi tarafından yürütülmüştür. Her sınıf düzeyinde bir fikir projesi oluşturulmuş ve «Özel AY Eğitim […]
Read More
Özel AY Eğitim Kurumlarında eğitim liderleri ve öğretmenlere Prof.Dr.F.Dilek GÖZÜTOK mesleki eğitim çalışmalarını sürdürüyor. Program kısa sunumlar, grup çalışmaları, öğretim alanı hazırlama ve geliştirme, etkileşimli öğretim yöntemleri geliştirme yolunda yürütülüyor. Önceki yıllarda yapılan seminerlerin ürünlerini değerlendiriliyor ve üzerine 21. yy becerilerinin verilmesi amaçlanıyor. Her yıl öğretmenlerimizin nitelik kazandığını görmek gururumuzdur. Özel AY Koleji Eğitim Bilimleri alanının yeniliklerini okuluna katmaktadır.
Read More
Eskiden Üsküdar’a gider iken alırdı bir yağmur… Artık zamansız dolu alıyor… Kara bulutlar, dengesiz rüzgarlar, kum fırtınaları alıyor… Kuzey Afrika kaynaklı oluşan toz taşınımı ve çamur şeklinde yağışlar  ile artık katibin sadece eteği değil takkesi de çamur oluyor… Bunların hepsinin tek bir nedeni var “iklim değişikliği” İklim değişikliğinin etkisi sıcaklıklardaki artıştan ibaret değil. Kuraklık, seller, şiddetli kasırgalar gibi aşırı hava […]
Read More
AY Koleji 1-A ve 1-B sınıfı öğrencileri 25.05.2019 Cumartesi günü tüm yıl boyunca hazırlandıkları “Okuma Bayramı” nı büyük bir çoşkuyla sergilediler. 1-A Sınıfımızdan Fotoğraf Kareleri:
Read More
Özel AY Kolejinde 27 Mayıs Pazartesi günü okulumuz konferans salonunda anasınıflarımızın mezuniyet töreni misafirlerimize duygulu anlar yaşattı. Anasınıfı öğrencilerimiz Artvin Yöresi Halk Oyunları, Modern dans gösterileri ve Bale ile hareketli anlar yaşattılar. Ayrıca öğrencilerimiz İngilizce şarkı ve rontlarla gösteriye renk kattılar. Yapılan yıl sonu gösterisi sonunda anasınıfı öğrencilerimiz muhteşem tören ile mezuniyet törenini gerçekleştirdiler. Bu muhteşem gösteri için başta anasınıfı […]
Read More
Özel AY Koleji 4.sınıf öğrencileri, okulumuzun konferans salonunda, velilerin de katıldığı mezuniyet gösterisinde renkli anlar yaşattılar. Dansların, şarkıların, birbirinden eğlenceli gösterilerin sahnelendiği törende Özel AY Koleji 4.sınıf öğrencileri ilkokulu bitirip ortaokula geçmenin sevincini yaşadılar.
Read More
Özel AY Kolejli 1. sınıf öğrencilerimiz 29 Mayıs Çarşamba Günü Yogayı Seviyorum ve Kitap Tamircisi Toprak kitaplarının yazarı, Ezgi BERK ile buluştu. Kitap Tamircisi Toprak kitabını yazarın anlatımı ile keyifle dinledik. İstediğimiz konuda kitaplar tasarladık ve birbirimize sunduk. İlk kez kütüphanede bir yazar ile buluşmanın heyecanı ile kitaplarımızı imzalatarak etkinliğimizi sonlandırdık.
Read More
Özel AY Koleji’nde “Bilim Şenliği Haftası” kapsamında Eğlenceli Bilim Dedektifleri ekibini ağırladık. Fen bilimleri dersinde öğrendiklerimizi deneyimleme fırsatımız oldu. Aynı zamanda planetaryumda uzayın derinliklerine kısa bir yolculuk yaptık. Tüm bilgilerimizi eğlenerek bir kere daha pekiştirdik.
Read More